Co máte v hlavě?

Mám pro vás opět příběh. Příběh z mého života a mého města. Dalo by se říct, že už tak nějak tradičně 🙂
Příběh, který vás přiměje k zastavení a zamyšlení. Je v něm velká moudrost a velká dávka (ne)života.

Občas zajdu do sauny. V tyto sychravé a studené dny se tam velmi ráda chodím ohřívat, nahřívat a lebedit si na lůžku v odpočívárně. Všímám si žen kolem sebe (pánové tam nejsou, čistě dámská záležitost) a zkouším odhadnout, jak se momentálně mají. Jsou šťastné, mají se rády, jsou rády na tomto světě? Občas se s některou na sebe usmějeme, prohodíme pár slov …

Párkrát jsem zahlédla starší paní, no mohu s klidem říct, že babičku. Takovou malou, drobnou, usměvavou osůbku. Vyprávěla si se ženou vedle a já nechtíc zaslechla, jak říká, že jí je pětadevadesát. Když domluvily, nedalo mi to a paní jsem se zeptala, zda jsem dobře slyšela. Odpověděla s úsměvem: ‚‚Děvenko, ano, je mi už devadesát pět. Chodím sem pravidelně, dříve jsem i plavala, ale teď už jen sem. Chodila jsem s kamarádkou, ale ta loni umřela, byla o tři roky starší.“

Napadlo vás teď, co asi budete dělat, až vám bude tolik?

Při poslední návštěvě o mě jedna žena zavadila a hned se začala omlouvat, že do mne nerada drkla. Odpověděla jsem, že v pohodě, nic se přeci nestalo. Potkala jsem ji i ve sprše a omylem si brala moje prostěradlo, na což jsem ji upozornila. Znejistěla a usmívala se, že je nějaká popletená.  Za chvíli hledala kondicionér na vlasy, pomohla jsem jí ho najít.

Paní se okomentovala slovy: ‚‚Jsem hrozná.“ Říkám jí, to se přeci může stát každému. Ona na to: ‚‚Stáří je strašná věc.“ Namítla jsem, že ona má do stáří ještě opravdu daleko. ‚‚Ne, jsem stará,“ trvala na svém. Když jsem si pečlivě vtírala do pokožky svůj oblíbený kokosový olej, povídá: ‚‚Řekněte mi, jak to mám rozpustit?“ Prosím? ‚‚No, jsem tlustá.“ Odpovídám jí, že tlustá není, že je akorát. Že je tak, jak má být.

Vnímáte tu obrovskou negativitu? To, jak o sobě smýšlí a ještě se utvrzuje v tom, že myšlenky zhmotňuje ve slova? Jak se asi cítí? Sebenaplňující přesvědčení se stávají realitou … 

Pokračuji ve svém mazání a opatrně se paní ptám, zda se taky maže. ‚‚Proč bych se měla mazat, je to stejně jedno.“ No abyste měla hebkou pokožku, vaše tělo si to zaslouží. A můžete u toho poděkovat třeba svým nohám za to, že vás spolehlivě nosí a nosit ještě budou.

Ano, přiznávám, že ne každý by mé řeči rozuměl. Ale věděla jsem, že má slova dopadnou na úrodnou půdu, paní se dokonce nepatrně usmála, na což jsem bleskurychle zareagovala větou: ‚‚Vidíte, jak vám úsměv sluší.“ Zahlédla jsem jiskru v jejích očích.

Ze sauny právě odcházela starší žena, taková ta dáma, co chodí pečlivě upravená, sundala si ručník z hlavy a zpod něj vykoukly dlouhé, šedivé vlnité vlasy. ‚‚Má“ nespokojená paní jí vysekla poklonu, že má krásné vlasy. Dodala jsem, že vypadá jako princezna. Starší žena se rozzářila jako sluníčko a děkovala mi, že bude mít ještě krásnější den.

Paní, se kterou celou dobu komunikuji se najednou usmívá a povídá mi: ‚‚Měla byste být paní učitelka. Jste moc hodná a děti by vás měly rády.“ Ó taková poklona. Poděkovala jsem za lichotku a protože se blížilo naše rozloučení, říkám jí, ať se co nejčastěji usmívá, že si ji budu hlídat a věřím, že se ještě uvidíme. Paní se nahlas zasmála. Popřály jsem si hezký den a paní na rozloučenou s úsměvem mávala.

No, není život krásný? A pokud se nám podaří rozzářit den druhému, je to pecka 🙂 Zkuste to 🙂

P.S.:
Co nosíte ve své hlavě vy?  Jste na sebe přísní? Berete život s lehkostí nebo je to tragédie? Neberte se tak vážně, ostatní vás také tak neberou. Usmívejte se na sebe i na svět kolem vás. On vám to vrátí.

Další mé příběhy ze života si můžete přečíst ve článku Bílá hůlka nebo Růžový klobouček. 

Pro ještě větší dávku motivace si můžete stáhnout moji e-knihu DETOXIKACE MYSLI 7 klíčů k duševní rovnováze

„Miluji život a učím to i své čtenáře. V mých knihách předávám rady, jak se odrazit ode dna, jak překonat vztahovou závislost, sociální fobii a jak díky změně myšlení, relaxaci a přijetí sebe sama vykročit na vlastní cestu ke štěstí.” Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.