Detoxikace mysli

Detoxikace mysli pro ozdravění sebe sama, nalezení rovnováhy, radosti a štěstí.

Co najdete v temných zákoutích své mysli? Strach, bolest, obavy, pocity malosti a nedokonalosti? Nejsem dost dobrý, dost hubený, dost bohatý atd? Nebylo by na čase provést generální úklid? Trochu vše prozářit?

Někteří již detoxikovali svá těla, mnozí vysmýčili svá obydlí, domy, byty. Prošli tmavé rohy, zádveří, skříně, poličky. Vytřídili a vynesli staré a nepotřebné. Vzali do ruky každý kousek a sami sebe se zeptali, potřebuji ho, slouží mi, či jeho sláva je již poněkud zašlá a opředená pavučinami?

Proč umíme třídit věci fyzické, hmatatelné a vše ostatní jakoby neexistovalo? Není snad potřeba i zde uklidit? Udělat pořádek? Jaká je vaše mysl? Čistá a uklizená? Nic vás nevyvede z rovnováhy? Vždy víte co a jak dělat? Nebo občas sami sebe překvapíte a řeknete si, kde toto se vzalo? Občas nerozumíme ani sami sobě, natož druhým.

Vím, že nestačí pouhé konstatování faktu. Že byste rádi viděli nějaké vodítko, cestu či návod, jak z toho ven. Ovšem je-li cesta ven? A ne ještě větší a hlubší propadnutí do temnosti? Cesta ven samozřejmě je. Ale není jednoduchá a není pro každého. Ono připustit si, že něco se mnou není až tak, jak by mohlo být, vyžaduje odvahu. Také upřímnost.

Podívejte se sami sobě do očí a položte si prostou otázku: ‚‚Jsem šťastný?“

Jaká je vaše odpověď? Při dostatečné sebereflexi máte pravdivou odpověď. Co s ní? Jsem ochoten něco udělat? Jsem ochoten se změnit? Vykročit do neznámého? Proč neznámého? Protože to vaše známé už znáte a k pozitivnímu výsledku jste nedošli.

Budete tedy muset něco udělat jinak. Jinak, než dosud. Lidé se ale rádi čvachtají v tom svém rybníčku, který není příliš voňavý, možná je i sinicemi zanesený, ale znají ho. Není to tam perfektní, ale až tak je tam nic nepřekvapí.

Proč se tedy škrábat někam ven do neznáma? Co když to tam bude horší? Co když spadnu z bláta do louže? To vám tedy asi nikdo nezaručí. Ale když to nezkusíte, nezjistíte to. Znáte definici šílenství podle Alberta Einsteina? Lidé dělají jednu a tu samou věc stále dokola stejným způsobem a očekávají jiný výsledek.

Když něco děláte pořád stejně, kde by se vzal jiný výsledek? Je třeba změnit vstup a přijde jiný výstup.

Změny je potřeba trénovat. Začněte těmi malými. Dejte si kávu do jiného hrníčku, jeďte do práce novou cestou, na procházku či výlet do neznámých míst. Trénujte svůj mozek a učte se nové věci.

Představte si, že člověk má denně asi šedesát tisíc myšlenek, z toho devadesát procent jsou myšlenky včerejšího dne. A ty včerejšího předvčerejšího a tak dále. To znamená, že myslíme stále stejně a co hůře, myslíme vlastně v minulosti. Myšlenky se opakují pořád dokola. Stále znovu prožíváme svou minulost, opakujeme si své strachy a bolesti a tím více si je utvrzujeme sami v sobě a potvrzujeme jejich správnost.

Divíme se, že se máme, logicky, stále stejně. A pokud ne moc příjemně, není čas s tím něco udělat? Není čas začít se cítit lépe? Když ne dnes, kdy tedy? Není náš čas příliš krátký na to, abychom vyčkávali, stále na něco čekali? A možná ani neměli definováno, na co vlastně čekali?

Pojďte se rozhodnout začít psát svůj vlastní příběh. Tady a teď. Vezměte odpovědnost do svých rukou a začněte rozhodovat o svém životě. Nikdo jiný to za vás neudělá. Tedy udělá, pokud to připustíte a svěříte svůj život do rukou druhých. Zavřete vrátka za minulostí, tu už stejně nezměníte  a začněte tvořit svou budoucnost. Ptáte se, jak?

Přijměte se takoví, jací jste. Přestaňte na sobě hledat chyby a domnělé nedokonalosti. Jsou to pouhé odlišnosti nás všech. Mějte se rádi. Pochvalte se za to, co se vám povedlo. Buďte vděčni za vše, čeho se vám dostává. Hledejte příležitosti tam, kde je druzí nevidí. Konejte odlišným způsobem od většiny.

Pokud se chcete mít lépe, je třeba vystoupit ze své komfortní zóny a dělat věci jinak. Jinak než dosud. Nově.

Nově pro nový způsob myšlení a pro nové zítřky. Narušte svou rutinu. Ano, vím, že je pohodlná a automatizovaná a že nad ní nemusíte moc přemýšlet. Jedete na autopilota a vyhovuje vám to. Jedete na něj už dlouho a výsledky, které chcete, se nedostavují? Přišel čas autopilota odpojit. Napojit sebe sama, svou odpovědnost, svou víru a touhu v lepší zítřky.

Narušte možný stereotyp: práce – děti – nákupy – večeře – televize – spánek. Vložte vsuvku v podobě něčeho, co vás baví. Něčeho, do čeho se ponoříte natolik, že zapomenete na starosti, strachy a bolesti. Budete si plně užívat přítomného okamžiku a zapomenete na čas.  V tu chvíli budete sami sebou. Kdy se vám to povedlo naposledy? Že na to nemáte čas? Na co tedy čas máte? Na věci mimo vás, při kterých nejste sami sebou?

Pak mi dovolte otázku, na čem vám vlastně záleží? Budete snad jednou s láskou vzpomínat na své pracovní úspěchy nebo budete litovat toho, co jste ve svém životě nestihli?

Dobrá zpráva je ta, že váš život máte ve svých rukou. Ta špatná je ta, že pro to musíte něco udělat. Nebo není špatná? Představte si, jaké to je, žít s vědomím, že nikdo váš život neřídí, že nejste obětí, která bezbranně čeká na rány shůry. Jste Tvůrcem, Tvůrcem svého vlastního osudu.

Pokud potřebujete trochu popostrčit, podat pomocnou ruku a pokud si pokládáte tyto otázky:

  • Jak žít v radosti, bez strachů a omezení?
  • Jak se zbavit závislosti na vztazích, lidech a situacích?
  • Jak být zdravý?

Odpovědi najdete v mé nové e-knize Zasluž si svůj život.

  • Zjistíte, kdo je nejdůležitější člověk vašeho života a proč ho mít rád
  • Naučíte se pracovat sami se sebou, svým tělem a myslí
  • Porozumíte svému dětství a rodičům
  • Přijmete se takoví, jací jste, najdete v sobě lásku a budete ji vyzařovat dál

Tak vezměte opratě do svých rukou a práskněte do koní! Vyberte cestu a směřujte vzhůru k novým dobrodružstvím! E-knihu Zasluž si svůj život najdete zde >>>

„Miluji život a učím to i své čtenáře. V mých knihách předávám rady, jak se odrazit ode dna, jak překonat vztahovou závislost, sociální fobii a jak díky změně myšlení, relaxaci a přijetí sebe sama vykročit na vlastní cestu ke štěstí.” Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.